• AKU
Tento tiket je zatiaľ prázdny, udalosť pridáte kliknutím na príslušný kurz.
Analýzy

Tipliga

Predstavenie

Tipliga (TL), to je pravidelná súťaž pre najväčšiu tipérsku komunitu. Jedná sa o herný systém líg rozdelených do skupín. Tento systém sa podobá napríklad systému futbalových súťaží. Tipliga sa hrá na pobočkách i na internete a je možné do nej zaradiť všetky stávky s výnimkou live stávok.

Prvým tiketom zaradeným do TL (stačí zaškrtnúť na tikete) sa dostávate do hry. Tipliga má 13 úrovní od tzv. Pralesa až po 1. ligu (viď. tabuľka nižšie). Počet skupín zodpovedá úrovni súťaže a je vždy dvojnásobný pre nižšiu ligu. To znamená, že 1. liga má iba jednu skupinu, 2. liga má dve skupiny, 3. liga štyri skupiny, atď. Postúpiť sa dá raz mesačne a to len o ligu vyššie. Skupina má maximálne 16 členov (v najnižšej obsadenej lige sa môže stať, že vás v skupine bude hrať menej ako 16).

O tom, kto je lepší, rozhodujú body. Tie zodpovedajú výhram na tiketoch, ktoré ste zaradili do TL, vynásobené koeficientom 25. Ak napríklad stavíte kurz 2,00 za 2,00 EUR, vidíte na tikete výhru 4,00 EUR a získali ste 100 bodov do TL.

Aby sme nepreferovali hráčov s vyššími finančnými možnosťami, pridali sme tzv. denné limity. Každá liga má iný limit a znamená to, že nikto na daný deň nesmie do TL staviť viac ako limit.

Vyhodnotenie kola

Koľko ľudí postupuje a koľko zostupuje?

Ako už bolo povedané, raz za mesiac sa vyhodnotí kolo. Počet postupujúcich a zostupujúcich zo skupiny je závislý na úrovni ligy (z 1. ligy nie je kam postúpiť, z Pralesa kam zostúpiť). Rozhoduje suma bodov, ktoré ste za mesiac získali. Ďalší mesiac začínate od začiatku s 0 bodmi.

Rovnosť bodov

V prípade rovnosti bodov rozhoduje počet tiketov podaných v určitom mesiaci. Prednosť v postupe (nezostupe) dostáva ten, kto podal viac tiketov. Ak aj tu nastane rovnosť, rozhoduje dátum registrácie v stávkovej kancelárii.

Cashout a body do TL

Tipsport umožňuje klientom vykonať tzv. cashout tiketu. To znamená, že je možné si nechať vyplatiť peniaze z tiketu, aj keď ten ešte nie je celý vyhodnotený. Vlastne dostanete ponuku od Tipsportu, za akých podmienok od vás tiket „kúpi“ (zatiaľ s jednou podmienkou, že aspoň jedna príležitosť na tikete musí byť vyhodnotená). Cashoutovať môžete tiež tikety v TL, ale pozor! Výhru vám pripíšeme podľa ponuky, ale body do TL započítame až po celkovom vyhodnotení tiketu, ako by ste cashout nevykonali.

Prečo to robíme? Dôvod je ten, že chceme zamedziť špekuláciám, pri ktorých by časť užívateľov podávala tikety len s vidinou okamžitého cashoutu a rýchleho zisku tzv. bodov „zadarmo".

Môžete tipovať dopredu

Z podstaty hry nie je potrebné tipovať denne. Na jednom tikete napríklad môžete vyhrať 1 000 bodov a rozhodnúť sa, že vám to na celý mesiac stačí. Keďže ale limity sú denné, vyplatí sa hrať každý deň. Aby sme vás však nenútili denne myslieť na to, že máte podať stávku do TL, pridali sme možnosť možnosť podať tiket dopredu. Stačí sa držať pravidla „nesmiem dať na tiket nič, čo sa hrá skôr ako v deň, na ktorý podávam". Je to rovnaké, ako keby ste prišli v utorok a chceli staviť zápasy hrané v pondelok (včera). Taktiež nie je dovolené podávať stávky na zápasy, ktoré sa hrajú v inom mesiaci, než v ktorom prebieha aktuálne kolo TL. Niet sa čoho báť. Pri podaní tiketu postrážime, či ste ho zostavili správne, a keď nie, tak vás o tom budeme informovať.

Turnaj majstrov

Okrem pravidelného mesačného súťaženia a postupovania dáva TL ešte ďalšiu zaujímavú možnosť výhry, postup do Turnaja majstrov. V ňom sa na konci roku 2019 stretnú najlepší hráči z Tipligy a zo súťaží typu Tipcup. Účasť z Tipligy si zaistia tipujúci, ktorí budú v danom termíne figurovať v 1. lige, v 2. lige, Národnej lige, Divízii, Krajskom výbere, A triede a B triede. V Turnaji majstrov sa bude hrať o automobily a množstvo Netov.

Test znalosti TL

  1. Koľko skupín má Národná liga? (A: 1, B: 2, C: 4)
  2. Celkom koľko tipérov hrá 2. ligu? (A: 10, B: 20, C: 32)
  3. Podali ste tiket s v kurze 2,00 za 4 EUR do TL a vyhrali ste. Koľko získate bodov do TL? (A: 100, B: 200, C: 300)
  4. Koľko EUR je váš denný limit vkladov v TL, ak hráte Krajský výber? (A: 2 EUR, B: 8 EUR, C: 4 EUR)
  5. Je možné podať do TL live stávku? (A: Nie, B: Áno, C: Áno, ale len futbal a tenis)

Správne odpovede 1: C, 2: C, 3: B, 4: B, 5: A

Súťažiaci svojim zapojením do súťaže súhlasí s podmienkami, ktoré sú k dispozícii tu.