• AKU
Tento tiket je zatiaľ prázdny, udalosť pridáte kliknutím na príslušný kurz.
Analýzy

Tenisový pavúk: zastaví vás semifinále?

28. júna 2019

V Londýne prebieha od 1. do 14. júla Wimbledon, najstarší tenisový turnaj sveta. V mužskom single platí za top favoritov Novak Djokovič a Roger Federer, v ženskom Simona Halepová a Serena Williamsová. Kto bude šampiónom? Okoreňte si slávny turnaj dvoma súťažami pod súhrnným názvom Tenisový pavúk s celkovou dotáciou až 4 000 000 Netov! Tipujte, komu sa vydaria jednotlivé fázy mužskej aj ženskej dvojhry tohoto prestížneho grandslamu. Behom všetkých kôl pritom bude možné zvoliť jedného hráča a hráčku iba jedenkrát. Tipér, ktorý dokráča určitým z pavúkov najďalej, získa 2 000 000 Netov!

SÚŤAŽNÁ STRÁNKA PRE PRIHLÁSENÝCH x PRAVIDLÁ

Cez osemfinále postúpilo v ženskej časti ďalej 4 663 tipujúcich. Štvrté kolo súťaže ukončilo cestu 2 336 nešťastníkom, 570 tipérov nezadalo svoj tip. Najviac neúspešnych súťažiacich v ženskej časti mala na svedomí Karolína Plíšková, tá bola „zodpovedná“ za 843 vypadnutí a Elise Mertensová zapríčinila koniec 415 tipérov v súťaži. V mužskom pavúku znamenalo osemfinále stopku pre 1 088 neúspešných a 649 ich nenatipovalo vôbec. V súboji o 2 000 000 Netov tak ostalo 5 171 tenisových odborníkov. Ani Milos Raonic nezvládol prejsť cez štvrťfinále, v mužskej časti pavúka tak nepustil ďalej 948 tipérov.

Ako sa vám pošťastí v štvrťfinále? Vyberte svojich favoritov pre ďalšie kolo!

Tenisový pavúk sa hrá výhradne na webe a pre účasť v ňom stačí byť riadne registrovaným účastníkom internetového tipovania v Tipsporte na Slovensku, v Česku alebo u Chance. Je zadarmo, nie je treba spĺňať každodenný limit vkladov.

Turnaj v londýnskom All England Clube sa koná od 1. do 14. júla. V súťažnom mužskom aj ženskom pavúku sa odohrá celkom sedem kôl. Ale pozor. Musíte sa zapojiť hneď do prvých kôl oboch dvojhier, neskôr už k tomu nedostanete príležitosť. Ďalej vždy postúpi iba úspešní tipujúci.

Súťažný princíp? Podobný ako u predchádzajúcich „pavúkov“. Tipnite si v každom kole mužského a ženského pavúka Wimbledonu jedného tenistu a tenistku, ktorý podľa vás postúpi do ďalšej fázy turnaja. Daného hráča a hráčku už si ale v nasledujúcich kolách nebudete môcť zvoliť. Každého účastníka Wimbledonu je teda možné si vybrať iba raz. Pokiaľ váš favorit/favoritka postúpi, idete s ním/ňou do ďalšieho kola aj vy. Ak vypadne, hra pre vás končí. Svoje tipy môžete ľubovoľne upravovať do uzávierky daných zápasov v rámci daného kola. V prípade, že máte na aktuálne kolo natipované a duel vami zvoleného tenistu/tenistky už začal, zmeniť tip už nie je možné.

Príklad z mužského pavúka:

Zo zápasov úvodného kola singlistov sa mi zapáčil postup Gaëla Monfilsa. V prvom kole tak tipujem na Francúza. Uspel? Idem ďalej. V druhom kole ukážem na Alexandera Zvereva (Monfilsa už vybrať nemôžem, pretože som ho natipoval v prvom kole). Opäť presný zásah? Super, čaká na mňa 3. kolo. V ňom sa mi páči Dominic Thiem. Ďalšia trefa. Nasleduje osemfinále, štvrťfinále a semifinále. Z účastníkov fáze TOP 4 v zložení Wawrinka, Felix, Federer a Djokovič si vyberiem Djokera (Isnera ani Thiema si už vybrať nemôžem – zahral som ich v druhom, respektíve treťom kole). Trefa! Teraz už len ostáva určiť víťaza finále medzi Djokovičom a Federerom. A tu mám jasno, kliknem na FedExa (Novaka natipovať nemôžem, „využil“ som ho v semifinále).

Ako je vidno z uvedeného príkladu, treba hrať s určitou dávkou prezieravosti. Pozerať sa dopredu a svojich top favoritov si „šetriť“ do neskoršej fázy súťaže/turnaja. Kto bude v semifinále? Kto by to mohol celé vyhrať (aby som si daného tenistu-budúceho víťaza vybral práve až v kľúčovej bitke o titul a nie predtým)? Ak sa vám stane, že už nemôžete na nikoho tipovať, pretože ste všetkých tenistov zahrali v minulých kolách, ráta sa vám súčet úspešných tipov. Pokiaľ teda nemôžete tipovať finále, máte šesť úspešných tipov. A ak nebude mať nikto viac, získavate podiel.

Ten, ktorý sa dostane najďalej zo všetkých, získa odmenu 2 000 000 Netov (to platí ako u mužského, tak ženského pavúka). V prípade, že výhercov bude viac, cena sa medzi nich rozdelí.

A kde hrať? Obidve súťažné stránky nájdete po prihlásení sa na herný účet v záložke SÚŤAŽE. V natívnej aplikácii nájdete odkazy na súťažnú stránku v súkromnej správe (odkaz vás navedie cez prehliadač priamo na súťažnú stránku, potom už stačí len tipovať).

Prečítané: 11 595x

Komentáre k článku

Ak chcete prispievať do fóra, prihláste sa.

Založiť účet