• AKU
Tento tiket je zatiaľ prázdny, udalosť pridáte kliknutím na príslušný kurz.
Analýzy

Dostihová mánia! Veľká pardubická klope na dvere

28. september 2018

Prvú časť Dostihovej mánie už máme za sebou, teraz je na programe druhá časť – slávna Veľká pardubická (13. a 14. októbra). Do banku putuje ďalších 8 000 EUR na tipovanie. Podmienky? Tiket za 2 EUR aspoň s jednou príležitosťou zo slávneho mítingu, nič viac. Registrovaní a prihlásení klienti si stránku Dostihová mánia môžu zobraziť v sekcii Súťaže.

DOSTIHOVÁ MÁNIA

Desať hlavných výhercov každej časti poteší 40 000 Netov, ďalšia stovka získa 4 000 Netov.

Ako sa môžete kvalifikovať? Uzatvorte si tiket aspoň za 2 EUR a zaraďte naň aspoň jednu príležitosť z Veľkej pardubickej.

Nezáleží na tom, či bude tiket výherný. Do žrebovania postúpite až s troma „vstupenkami“ – pobočkovým, internetovým a tiež live tiketom. Vždy platia vyššie uvedené podmienky a to, že výhercu v oboch prípadoch vyžrebujeme zo všetkých tipujúcich, ktorí splnia pravidlá.

Bookmaker: Favorit vyhrá maximálne v 30 % prípadoch

Petr vypisuje kurzy na dostihy už skoro dve desiatky rokov. Tipovať na kone je podľa jeho názoru jedna z najťažších disciplín. Rozhodne odporúča starostlivé štúdium a pravidelné návštevy pretekov.

Blížia sa 2 veľké dostihové podniky – Európsky pohár džokejov (22. 9.) a Veľká pardubická (13 a 14. 10.). Mohli by ste nám predstaviť prvú menovanú udalosť?

European Jockey cup (EJC) má pred sebou síce ešte len 4. ročník, ale aj napriek tomu ide o najvýznamnejší rovinový míting v stredoeurópskom regióne. Tohtoročné prihlášky na jednotlivé dostihy sľubujú obrovskú kvalitu. Dorazí skvelý írsky šprintér Gordon Lord Byron, ktorý už na dotáciách vybehal takmer 2 milióny libier, tak to pre všetkých bude v Prahe – Velká Chuchle veľký zážitok.

Veľkú pardubickú tipéri poznajú, ale najvýznamnejší dostihový deň v Pardubiciach určite nie je iba o jedných dostihoch…

Aj rámcové dostihy majú svoju bohatú a zaujímavú históriu. V ich výsledkových listinách nájdeme nejedného budúceho víťaza veľkej. Medzi najprestížnejšie patrí Cena Labe, Cena Vltavy a Memoriál kpt. Poplera.

Plánujeme k dostihovým sviatkom, ktoré ste spomínali, vypísať špeciálne stávky?

Áno, špeciálne stávky boli vlani veľmi obľúbené, takže ich do ponuky zaradíme znovu.

Skúste poradiť tipérom, ktorí s dostihmi začínajú. Ako sa orientovať v rovinových, prekážkových a klusáckych dostihoch?

Najprv by som podotkol, a možno to aj málo dnešných tipérov vie, že dostihy sú vlastne prvým športom, na ktorý išlo tipovať. Výrazy ako handicap, bookmaker atď. pochádzajú práve z dostihového športu. A teraz k otázke.

Vždy záleží na prístupe. Ak chce niekto tipovať pre zábavu, dostihy sú úplne ideálne – je svojím spôsobom jedno, či sa pre podanie stávky rozhodujete pre výšku kurzu, farbu dresu džokeja, meno koňa atď. Ak by niekto chcel začať tipovať profesionálnejšie, je ako u všetkých športov potrebné dané odvetvia sledovať. Zvlášť pri dostihoch to chce predovšetkým porozumieť a najlepšie tak, že si zájdete priamo na preteky.

Zo začiatku odporúčam tipovať sporadicky alebo vôbec a skôr sa „vzdelávať“, pretože pred konkrétnymi dostihmi musíte zanalyzovať naozaj veľké množstvo dôležitých faktorov: formu koňa, jeho pôvod, dĺžku odpočinku medzi dostihmi, stav dráhy, druh závodiska, vzdialenosť, trénera a džokeja, váhu atď…

Je dobrou taktikou si koňa „skontrolovať“ pred pretekmi?

Každý tipujúci by mal pred uzatvorením stávky navštíviť paddock, aby si jednotlivé kone prezrel a videl, ako sa kôň pred dostihom správa. Keď sa napr. veľmi potí, je to neklamná známka nervozity. Veľmi dôležité je vidieť kone pri dostihoch dvojročných a tiež na začiatku sezóny, keď môžu mať po zime ešte trošku bruško alebo sú v srsti. Návod, ako spoznať toho pravého, ale pochopiteľne neexistuje.

Je potrebné si uvedomiť, že tzv. favorit dostihov vyhráva štatisticky tak v 30 %. Aj keď môžete mať najlepšieho džokeja, hlavným aktérom zostáva kôň, ktorý má tiež silné a slabé dni.

Oproti konkurencii máme na dostihy o dosť výhodnejšie kurzy. Predpokladám, že sa o ne staráte vy alebo aj niekto z kolegov. Koľko času zaberie ich vypisovanie?

O kurzy na dostihy sa v Tipsporte starám sám. Čo sa týka času, tak to poviem iba lakonicky: VEĽA. Zo svojej takmer dvadsaťročnej praxe viem, že dostihy sú jednoznačne to najťažšie, čo som kedy robil. A to mám skúsenosti s atletikou, zimnými športami, halovými športami, cyklistikou…

Ktoré dostihové stránky na internete by ste odporučil sledovať?

Zo zahraničných nesmie chýbať Racingpost a France Galop. A ak budete tipovať české dostihy, tak Tipařův palec.

Chceli by ste tipérom v súvislosti s dostihmi ešte niečo odkázať?

Anglický plnokrvník je najkrajšie zviera na svete :) Našim klientom odporúčam navštíviť dostihy a staviť si napríklad len tak pre zábavu: ten pocit, keď očami alebo hlasivkami „bežíte“ so svojím koňom do cieľa, je nenapodobiteľný. Dovidenia na dostihoch.


Prečítané: 1 680x

Komentáre k článku

Ak chcete prispievať do fóra, prihláste sa.

Založiť účet